Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 16 Lutego 2015

Artystyczny BAZGROŁ może być Twój

16 Lutego 2015, Autor: Miasto Ełk

Bazgroł to konkurs literacko - plastyczny, którego organizatorem jest portal kulturalny Papierowy Pies. Do udziału w konkursie zapraszane są duety autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze baśń, bajkę, opowiadanie, druga wykonuje do niej ilustracje.

W zeszłorocznej edycji konkursu organizatorzy otrzymali 2630 prac od duetów / zespołów artystycznych - tysiąc więcej niż w edycji 2013. Nagrodzonych zostało 40 prac, a zwycięzcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Warszawy na koszt organizatorów.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Konkurs został objęty patronatem honorowym Anny Komorowskiej.

Temat konkursu: wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki/baśni przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej (podział obowiązków dowolny), stworzenie komiksu, wykonanie książki artystycznej.

Udział w Bazgrole mogą wziąć wszyscy niezależnie od wieku. Uczestnikami konkursu mogą być osoby indywidualnie lub przedstawiciele placówek szkolno-wychowawczych, bibliotek, domów kultury, szkół z całego świata.

Uczestnicy przygotowują:

• baśń lub bajkę, której osobny wydruk mieścić się będzie maksymalnie na trzech znormalizowanych stronach A4 oraz dowolną ilość ilustracji, przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych, którą mogą dodatkowo złożyć w książkę,
  • komiks do 20 plansz formatu maksymalnie A3,
  • książkę artystyczną do 20 stron formatu maksymalnie A3.
Finał konkursu odbędzie się 16 maja 2015 roku o godz. 12.00 na Stadionie Narodowym.

Jak wziąć udział w Bazgrole?

Krok 1: Znajdź sobie partnera (kolega, koleżanka, tata, mama, babcia, dziadek, ktokolwiek...). Jeżeli nie masz partnera, to możesz skorzystać z gotowców umieszczonych na stronie Bazgroła.

Krok2: Wymyślcie jakąś historyjkę, baśń, opowiadanie. Jedno z was niech spisze to na papier, a drugie zrobi ilustracje.

Krok 3: Z tak powstałego dzieła możecie zrobić książkę lub nagrać tekst na CD i wraz z wydrukiem i ilustracjami przesłać do 1 kwietnia na adres Bazgroła.

Szczegóły konkursu dostępne w regulaminie Bazgroła na stronie:

Termin nadsyłania prac do 1 kwietnia 2015 r. (liczy się data stempla pocztowego), na adres:

Portal kulturalny duże Ka i Papierowy Pies
Bazgroł 2015
99-400 Łowicz
os. Kostka 10/13

W tamtym roku BAZGROŁ oficjalnie trafił do 913 miast:

Bazgrol_2015_900