Autor: Adrian Cybulski | Data publikacji: 02 Stycznia 2017

Miasto Ełk zapłaci 15 proc. mniej za prąd

02 Stycznia 2017, Autor: Adrian Cybulski

W wyniku przetargu na zakup energii elektrycznej w 2017 i 2018 roku Miasto Ełk zapłaci o ok. 15% mniej w porównaniu do kosztów poniesionych w 2016 r. W ciągu dwóch lat przyniesie to oszczędność ok. 436 tys. zł. Środki będzie można przeznaczyć na inne wydatki miejskie.

Miasto Ełk wzięło udział w grupowym zakupie energii elektrycznej na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych, zasilania oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej na lata 2017-2018.

Dzięki grupowemu zakupowi Miasto Ełk zapłaci o ok. 15% mniej za prąd w porównaniu do kosztów poniesionych w 2016 r. Każdego roku przyniesie to oszczędność w wysokości ok. 218 tys. zł.

Do grupy skupiającej 4 członków należą: placówki i instytucje Miasta Ełku, Powiatu Ełckiego, MZK sp. z o. w Ełku oraz 108 Szpital Wojskowy z Przychodnią - SPZOZ w Ełku.

Punkty odbioru energii:

• 46 punktów odbioru energii – dla zasilania budynków, lokali i obiektów użytkowych dla których płatnikami za prąd są placówki i instytucje Miasta Ełku.

• 111 punktów odbioru energii –zasilanie oświetlenia ulicznego, obiektów użytkowych (fontanny, sygnalizacja świetlna, przepompownie, oświetlenie obiektów i kamery monitoringu), dla których płatnikiem za prąd jest Miasto Ełk.

• 20 punktów odbioru energii - dla zasilania budynków, lokali i obiektów użytkowych dla których płatnikami za prąd są placówki i instytucje Powiatu Ełckiego,

• 1 punkt odbioru –Miejski Zakład Komunikacji sp. z o. o. w Ełku,

• 3 punkty odbioru - 108 Szpital Wojskowy z Przychodnią - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ełku.

Dostawcą energii elektrycznej w latach 2017 i 2018 r. będzie firma PGE Obrót S.A.

Przewidywany koszt zakupu energii elektrycznej przez Miasto Ełk w 2017 roku wyniesie 1 mln 253 tys. zł.