Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 02 Stycznia 2017

Apel o spokój i rozsądek w obliczu tragedii

02 Stycznia 2017, Autor: Cezary Wenda

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz rodzina zabitego Daniela apelują o zachowanie spokoju i rozwagę. Teraz najważniejsze jest ukaranie sprawców i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Ełku.

Po tragicznej śmierci mężczyzny w noc sylwestrową w Ełku policja zatrzymała domniemanych sprawców, ale także grupę osób, które dopuściły się aktów wandalizmu w naszym mieście.

Wczoraj z apelem do mieszkańców zwrócił się Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz:

Apeluję i gorąco proszę o zachowanie spokoju oraz szacunku dla zmarłego Daniela i Jego Rodziny. Proszę, by nasze emocje nie spowodowały, że ta tragiczna sytuacja stanie się powodem do naruszenia porządku i poczucia bezpieczeństwa.

Wcześniej w naszym mieście nie było agresji o tak tragicznym rozmiarze oraz tego typu napięć. Licząc na Państwa zrozumienie, jeszcze raz apeluję o zachowanie spokoju, kierowanie się mądrością oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

O zachowanie spokoju apelują także siostra oraz mama Daniela.

Apeluję o spokój i rozwagę. Proszę o uszanowanie naszego bólu po stracie syna i brata. Jesteśmy wdzięczni za pamięć, ale żadna zemsta nam go nie wróci  - prosi Pani Jadwiga, mama Daniela.

W chwili obecnej priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom miasta. Prezydent Tomasz Andrukiewicz oraz instytucje miejskie są w stałym kontakcie ze służbami porządkowymi oraz Prokuraturą Rejonową w Ełku, która prowadzi postępowanie.

Dzisiaj (2 stycznia 2017 r.) Prezydenta Ełku spotkał się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie oraz rozmawiał z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim.

Podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim, Prezydent Tomasz Andrukiewicz otrzymał zapewnienie o zagwarantowaniu wszelkiej możliwej pomocy i wsparciu dodatkowymi jednostkami policji w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Ełku.

Funkcjonariusze z Olsztyna przyjechali do Ełku już wczoraj. Samorząd Miasta zapewnia wyżywienie, a Starostwo Powiatowe zakwaterowanie wszystkim dodatkowych policjantom z oddziałów prewencji.