Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 12 Stycznia 2017

Zakończone termomodernizacje kolejnych 25 ełckich budynków w 2016 r.

12 Stycznia 2017, Autor: Cezary Wenda

Termomodernizacje budynków poprawiają komfort życia mieszkańców Ełku. Te inwestycje powodują nie tylko oszczędności energetyczne w związku z dociepleniem ścian, ale zmieniają także wizerunek miasta. W 2016 r. nowej elewacji doczekało się kolejnych 25 budynków. Na ten cel została wydatkowana kwota ok. 3,2 mln zł.

Samorząd miasta razem ze wspólnotami mieszkaniowymi realizuje inwestycje i remonty, których celem jest przede wszystkim poprawa warunków życia mieszkańców poszczególnych budynków. Wyremontowana zabudowa zyskuje równocześnie atrakcyjny wygląd i staje się kolejną wizytówką miasta.

W 2016 r. za sprawą remontów elewacji, 25 ełckich budynków zmieniło swój wygląd. Łączna kwota wszystkich inwestycji to ok. 3,2 mln zł. Nowego oblicza doczekały się zabudowania m.in.: przy ul. Armii Krajowej, Gdańskiej, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Orzeszkowej, Magazynowej, Chopina, Wawelska i 3-Maja.

Te inwestycje powodują nie tylko oszczędności energetyczne w związku z dociepleniem ścian, ale zmieniają także wizerunek ełckich budynków.

Tabela poniżej przedstawia wykaz remontów w budynkach wspólnot mieszkaniowych oraz w budynkach, które stanowią 100% własności miasta.

Wykaz remontów elewacji wykonanych w 2016 r.

W tym roku będą wykonywane kolejne inwestycje dotyczące termomodernizacji ełckich. W pierwszym kwartale 2017 r. zwoływane są posiedzenia wspólnot mieszkaniowych, na których ustalane są potrzeby remontowe poszczególnych budynków.

Modernizacją i renowacją elewacji oraz dachów w latach 2006-2016 objęte zostały 232 budynki za łączną kwotę ok. 20,5 mln zł.