Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 04 Kwietnia 2017

Ełckie Perełki odwiedziły Urząd Miasta

04 Kwietnia 2017, Autor: Cezary Wenda

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz 4 kwietnia spotkał się z najmłodszymi ełczanami. Wizytę w Urzędzie Miasta złożyły dzieci z Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. Jana Brzechwy. Dzieci poznały m.in. symbole miasta oraz znaczenie kolorów: niebieskiego i zielonego we fladze Ełku, a także odwiedziły salę ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego i centrum monitoringu miejskiego w budynku Straży Miejskiej.

Dzisiaj (4 kwietnia 2017 r.) przed południem w Urzędzie Miasta wizytę złożyli najmłodsi mieszkańcy miasta. Prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprosił dzieci do swojego gabinetu i rozmawiał z nimi o budowie ogólnodostępnego placu zabaw przy Przedszkolu "Perełka", następnie wspólnie na dużym planie miasta wyszukiwali miejskie ulice, budynki i miejsca planowanych inwestycji. Prezydent wyjaśnił również swoim małym gościom, jakie znaczenie mają kolory na fladze miasta Ełku. Na koniec dzieci chętnie też wczuwały się w rolę prezydenta siadając na jego fotelu oraz korzystając z telefonu.

Ełckie „Perełki" odwiedziły również Urząd Stanu Cywilnego i salę ślubów. Dowiedziały się o tym, że każde urodzone w naszym mieście dziecko jest rejestrowane w tym urzędzie, więc ich teczki również znajdują się w archiwum USC.

Emocje wywołała wizyta w centrum monitoringu miejskiego Straży Miejskiej. Gdzie mogły samodzielnie operować miejskimi kamerami i na specjalistycznych monitorach zobaczyć co dzieje się w różnych częściach miasta.