Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 27 Kwietnia 2017

Zostań członkiem Komitetu Sterującego ZIT

27 Kwietnia 2017, Autor: Cezary Wenda

Trwa nabór kandydatów do Komitetu Sterującego Związku Zintegrowanego Inwestycji Terytorialnych (ZIT) działającego w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ełku (Związek ZIT MOF Ełk), w skład którego wchodzą Miasto Ełk i Gmina Ełk. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2017 r.

Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ełku (Związek ZIT MOF Ełk) zaprasza przedstawicieli sektora społecznego oraz przedstawicieli sektora biznesu do wzięcia udziału w naborze do Komitetu Sterującego ZIT.

Do obsadzenia są 2 miejsca w 9-osobowym Komitecie:

·         1 przedstawiciel sektora społecznego wraz z zastępcą,

·         1 przedstawiciel sektora biznesu wraz z zastępcą.

Kryteria, które muszą spełniać kandydaci na członków i zastępców członków Komitetu Sterującego:

·         doświadczenie w działalności w danym sektorze na rzecz Miasta Ełk i/lub Gminy Ełk,

·         uzyskanie poparcia co najmniej 5 podmiotów z danego sektora z terenu Miasta i/lub Gminy Ełk.

Przedstawiciele biznesu i sektora społecznego zostaną wybrani przez pozostałych członków Komitetu Sterującego (mianowanych przez Miasto Ełk, Gminę Ełk i Powiat Ełcki) w głosowaniu tajnym na podstawie zgłoszonych kandydatur. Członkiem Komitetu zostanie kandydat, który otrzyma w głosowaniu największą liczbę głosów w danym sektorze.

Kadencja członka i zastępcy trwa 2 lata. Posiedzenia Komitetu będą odbywały się w Ełku. Udział w pracach Komitetu jest nieodpłatny.

Najważniejsze zadania Komitetu to m.in.:

·         udział w procesie oceny i wydawania rekomendacji dla projektów zamierzających się ubiegać o dofinansowanie z instrumentu ZIT bis Ełk,

·         opiniowanie harmonogramu ogłaszania konkursów, kryteriów wyboru projektów i innych dokumentów związanych z wdrażaniem instrumentu ZIT bis Ełk,

·         udział w realizacji Strategii rozwoju ośrodka subregionalnego Ełk do roku 2025, jej monitorowaniu i wprowadzaniu zmian.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2017 r.

Miasto Ełk i Gmina Ełk otrzymały wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w wysokości niemal 20 mln euro na realizację projektów z zakresu rozwoju komunikacji miejskiej, modernizacji infrastruktury drogowej, rewitalizacji przestrzeni publicznych i budynków, aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także integracji lokalnej społeczności i wsparcia instytucji kultury. Udział w pracach Komitetu Sterującego ZIT daje możliwość wpływu na wydatkowanie tych środków i wybór projektów.

Więcej informacji na:

reprezentujacych_sektor_spoleczny_i_sektor_biznesowy_na_kadencje_czerwiec_2017_r___E2_80_93_czerwiec_2019_r/