Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 27 Kwietnia 2017
Jubileusz 25-lecia PWiK w Ełku
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Ełku obchodzi „Jubileusz 25-lecia działalności”. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa stanowi znaczący rozdział w dziedzinie zarówno gospodarki wodno-ściekowej jak i ochrony środowiska w naszym mieście. Dzisiaj w siedzibie PWiK odbyło się spotkanie podsumowujące 25-letnią działalność. Ponadto ełcka spółka w ramach obchodów zaprasza na dni otwarte pod hasłem „Woda to życie”. Wstęp wolny.

25–lat istnienia Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Ełku to okres bardzo dynamicznego rozwoju, a jego funkcjonowanie stanowi znaczący rozdział w dziedzinie zarówno gospodarki wodno–ściekowej jak i ochrony środowiska w naszym mieście. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i efektywnej pracy pełnych zaangażowania ludzi, ełczanie mają wysokiej jakości zdrową wodę.

Ełcki PWiK jest nadal nowoczesną, rozwijającą się firmą, stosującą najnowsze osiągnięcia techniki dla dobra wszystkich mieszkańców.

Dni Otwarte w ramach obchodów " Jubileuszu 25-lecia PWiK" to doskonała okazja, żeby bliżej zapoznać się z projektami i inwestycjami zrealizowanymi w naszym mieście dzięki znaczącym wsparciu funduszy unijnych.

19 maja 2017 r., w godz 8:00-14:00, wszyscy zainteresowani będą mogli poznać tajniki związane z procesami uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Będzie można zajrzeć do miejsc, które na co dzień są niedostępne dla mieszkańców. Pierwszy dzień otwarty odbył się wczoraj (28 kwietnia).

Celem wydarzenia jest przede wszystkim: ukazanie procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, edukacja uczestników w zakresie podejmowania działań na rzecz czystości rzek, jezior oraz innych zbiorników wodnych, podniesienie świadomości społecznej i zaangażowanie w ochronę zasobów wodnych, nie tylko w Polsce ale na całym świecie.

W ramach wydarzenia będą dostępne: Stacja Uzdatniania Wody w Przykopce, ul. Suwalska 71, Oczyszczalnia Ścieków w Nowej Wsi Ełckiej, ul. Ełcka 30, Siedziba przedsiębiorstwa przy ul. Suwalskiej 64. Będzie można także zobaczyć specjalistyczny sprzęt, samochody, kamery do przeglądu sieci wodno-kanalizacyjnej, koparki i inne ciekawe urządzenia.

Więcej na: www.pwik.elk.com.pl