Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 08 Czerwca 2017

„Festiwal Dużych Rodzin - Senior w Rodzinie”

08 Czerwca 2017, Autor: Cezary Wenda

Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz 11 czerwca 2017 zaprasza mieszkańców oraz przebywających w Ełku turystów na „Festiwal Dużych Rodzin - Senior w Rodzinie”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 13:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Parkowa 12. Wstęp wolny.

11 czerwca 2017 r. (niedziela) w godz. 13:00-18:00 odbędzie się „Festiwal Dużych Rodzin - Senior w Rodzinie”. W programie m.in. występy rodzin muzykujących, gry plenerowe, zabawy i animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, warsztaty tańca i wokalne oraz pokazy fitness i Zumby.

Festiwal organizowany jest w ramach projektu „Rozwój transgranicznych inicjatyw społecznych” realizowanego w ramach programu współpracy Inntereg V-A, Litwa-Polska 2014-2020, w partnerstwie z litewskimi miastami Alytus oraz  Verena.

Festyn jest okazją do promowania Transgranicznego Programu Dużych Rodzin, który umożliwienia posiadaczom kart rodziny 3+ korzystanie ze zniżek w miastach partnerskich tj. Alytus, Varena i Ełk.

Ponadto w wydarzeniu weźmie udział 50 osób z Litwy. Będą to członkowie dużych rodzin z miast partnerskich.

W programie m.in.:

·         występy rodzin muzykujących, zespołów „Pojezierze”, „Kalina” i  „Skansen Band”

·         gry plenerowe, zabawy i animacje dla dzieci,

·         malowanie twarzy, bańki mydlane,

·         dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami, trampolina

·         konkursy z nagrodami dla całych rodzin (karaoke, strzelanie z łuku)

·         warsztaty tańca i wokalne

·         pokazy fitness i Zumby

·         słodkie upominki

·         ognisko z kiełbaskami

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska

Łączna wartość działań realizowanych przez Miasto Ełk to ok. 1,7 mln zł, w tym: