Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 29 Czerwca 2017
Wernisaż wystawy „Zatarte Ślady” Tadeusz Rolke – fotografie z Mazur
Muzeum Historyczne w Ełku 30 czerwca 2017 r. zaprasza na wernisaż wystawy „Zatarte Ślady” Tadeusz Rolke – fotografie z Mazur. Rozpoczęcie wernisażu o godz. 18:00  w Galerii „Ślad” Ełckiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy „Zatarte Ślady” Tadeusz Rolke – fotografie z Mazur odbędzie się 30 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w Galerii „Ślad” Ełckiego Centrum Kultury. Wystawę będzie można oglądać do 27 lipca 2017 r.

Tadeusz Rolke - artysta fotografik, jeden z prekursorów polskiej fotografii reportażowej. Przygodę z fotografią rozpoczął jeszcze podczas II wojny światowej. Uczestnik powstania warszawskiego, po wojnie studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Warszawskim.

Autor wielu wystaw fotograficznych, prezentowanych w kraju i zagranicą. Jego ogromny dorobek fotograficzny opiera się na fotografii o charakterze humanistycznym, w centrum jego zainteresowań jest zawsze człowiek i jego otoczenie, zarówno w sferze życia publicznego, jak i prywatnego.

Wystawa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza

Więcej na: www.mhe-elk.pl