Autor: Paulina Omilianowicz | Data publikacji: 25 Października 2017

Pierwsze spotkanie ws. Polityki Funkcjonalnej Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej do roku 2025

25 Października 2017, Autor: Paulina Omilianowicz

20 października br. odbyło się pierwsze spotkanie robocze poświęcone opracowaniu Polityki Funkcjonalnej Ełckiego Centrum Rewitalizacji. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele ełckich organizacji pozarządowych.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 14:00 i zostało otwarte przez Prezydenta Miasta Tomasza Andrukiewicza. Głównymi moderatorami spotkania byli eksperci:
- Dorota Łutowicz-Głowacka, autorka ponad 100 studiów wykonalności, wielu biznesplanów stworzonych w ramach funduszy europejskich oraz ponad 20 dokumentów strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego,
- Diana Bielenia, architekt wnętrz, mgr sztuki, właścicielka w firmie MODEI,
-
Maciej Felski, doświadczony trener i doradca, autor ponad 100 studiów wykonalności w ramach funduszy europejskich oraz 40 dokumentów strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego, m.in. strategii rozwoju społeczno-gospodarczego, strategii rozwiązywania problemów społecznych, planów rozwoju lokalnego, strategii rozwoju obszaru wiejskiego, strategii przyciągania inwestycji, lokalnych programów rewitalizacji.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:
- Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz,
- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku Aneta Ruszczyk,
- Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Irena Katarzyna Podlecka,
- Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Renata Samełko,
- Kierownik Biura Związku ZIT MOF Ełk Ilona Sondej,
- ekspert projektu z ramienia Instytutu Rozwoju Miast Bohdan Skrzypczak,
- Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Ostoja Agnieszka Modzelewska,
- Prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia Patrycja Łapińska,
- Przedstawiciele Stowarzyszenia ADELFI Małgorzata Zając i Grzegorz Stachurski,
- Kierownik Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar – Markot w Ełku Nikodem Kemicer,
- Prezes Stowarzyszenia Alternatywa Wiktor Kurczak,
- Skarbnik Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA Karol Paszkowski.

Głównym celem spotkania było omówienie wstępnych założeń zakresu opracowania pod roboczą nazwą „Polityka funkcjonalna Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej”.

Zakres tematyczny dokumentu:

• wizja i cele strategiczne ze szczegółowym opisem działań, które będą koncentrowały się w ramach tej instytucji –idea,
  • charakterystyka modelowej struktury zarządzania i organizacji,
  • model strategii finansowej (montaż finansowy na kolejne lata po zakończeniu okresu trwałości inwestycji),
  • model strategii marketingowej (techniki promocyjne, spójne komunikaty, identyfikacja wizualna).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną ze spotkania.

Przypominamy, że zostaną zorganizowane jeszcze dwa spotkania robocze, na które już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Informacje o kolejnym spotkaniu będą systematycznie umieszczane za pośrednictwem strony www.elk.pl

Działania realizowane w ramach projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację", współfinansowanego ze środków unijnych.