Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 27 Marca 2018

Modernizacja ulicy Bora Komorowskiego na osiedlu Konieczki

27 Marca 2018, Autor: Cezary Wenda

Zakończyło się postępowanie przetargowe i został wybrany wykonawca kolejnej inwestycji drogowej na osiedlu Konieczki. Pracami zostanie objęty odcinek: od ulicy Witosa do ulicy Piwnika Ponurego. Łączny koszt prac to ponad 1,3 mln zł.

W Ełku na osiedlu Konieczki będzie realizowana kolejna inwestycja drogowa, w ramach której zostanie zmodernizowany 240 metrowy odcinek ul. Bora Komorowskiego.

Zakres inwestycji to m.in.:

•  wykonanie nawierzchni drogi, chodników i wjazdów,

•  wykonanie ścieżki rowerowej

•  przebudowa oświetlenia

•  przebudowa kanalizacji deszczowej

•  wykonanie kanalizacji teletechnicznej

•  przebudowa uzbrojenia podziemnego

•  wykonanie zieleni

Wykonawcą inwestycji będzie  firma STRABAG Sp. z o. o., z Pruszkowa.
Łączny koszt prac to ponad 1,3 mln zł (w całości pochodzi z budżetu miasta)

Przewidywany termin zakończenia prac to połowa października 2018 r.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na modernizację drugiej części ul. Bora Komorowskiego. Planowana modernizacja będzie obejmowała odcinek o długości prawie 400 m.

Dofinansowanie inwestycji będzie pochodziło z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.W ramach projektu „Przebudowa linii komunikacji miejskiej nr 3 i 5 w celu poprawy transportu publicznego w mieście Ełku – I etap – budowa ulicy Bora Komorowskiego w Ełku”.