Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 06 Czerwca 2018

Budowa fragmentów ulic

06 Czerwca 2018, Autor: Magdalena Nowikowska

Rozpoczęła się budowa fragmentów ulic: św. M. M. Kolbe, ul. św. Franciszka, ul. św. Dominika Savio oraz ul. Matki Teresy z Kalkuty z budową separatora wraz z systemem podczyszczania. Inwestycja przyczyni się m.in. poprawie warunków dojazdu do prywatnych posesji usytuowanych w tej części miasta oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

W poniedziałek 4 czerwca rozpoczęła się inwestycja polegająca na budowie odcinków ulic św. M.M. Kolbego, św. Franciszka, św. Dominika Savio i Matki Teresy z Kalkuty.

W ramach inwestycji, w wybranych obszarach zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i teletechniczna. Dodatkowo na ul. Matki Teresy z Kalkuty wybudowany będzie separator wraz z systemem podczyszczania ścieków. Na ul. M.M. Kolbego i ul. św. Franciszka zostanie wykonana asfaltowa nawierzchnia jezdni, natomiast na ul. Matki Teresy z Kalkuty i ul. św. Dominika Savio - z kostki brukowej. Pojawią się także nowe nawierzchnie wjazdów i chodników oraz oświetlenie LED.

Planowany termin zakończenia prac to 29 czerwca 2018 r. Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 1,6 mln zł.