Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 11 Stycznia 2019

Jak spędzić ferie zimowe w mieście?

11 Stycznia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Już od 21 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Na ten czas miasto przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży. Będzie można skorzystać m.in. z Parku Wodnego, lodowiska, a także wziąć udział w zajęciach tanecznych i teatralnych.

Dwutygodniowe ferie w naszym regionie zaczynają się w poniedziałek 21 stycznia 2019 r. i potrwają do niedzieli 3 lutego.

Jak ciekawie spędzić ferie w mieście? Oferta miejskich jednostek (stan na 10 stycznia 2019 r.):

1. Ełckie Centrum Kultury

Ełckie Centrum Kultury zaprasza dzieci oraz młodzież na warsztaty teatralne, taneczne oraz modelarskie.

• zajęcia modelarskie dla dzieci (8+ lat) i dorosłych (pracownia modelarska)

• planszówECKi – wspólne granie w gry planszowe (sala 25 )

• warsztaty garncarskie (pracownia garncarska)

• warsztaty teatralne dla dzieci wieku od 6 do 18 roku życia (sala Zebra)

• ‘Karmelek’, spektakl dla dzieci od 4 roku życia (sala widowiskowa)

• warsztaty taneczne oraz zajęcia teatralne dla grup MZPiT Ełk oraz Ełckiego Teatru Tańca (sala taneczna)

Więcej informacji w Ełckim Centrum Kultury

2. Ełckie Centrum Kultury – W krainie wulkanóww Szkole Artystycznej

Ełckie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na spędzenie ferii w Szkole Artystycznej. Będzie wesoło i artystycznie. Udział płatny, 50 zł za osobę (za jeden turnus).

Terminy:

· I turnus (21 – 25 stycznia)

· II turnus (28 stycznia - 1 luty)

• warsztaty plastyczne,

• warsztaty taneczne,

• warsztaty muzyczne.

Zajęcia odbywają się w Szkole Artystycznej - od poniedziałku do czwartku,

Więcej informacji w sekretariacie Szkoły Artystycznej w Ełku, ul. Armii Krajowej 21:

3. Ferie w Kinie ECK

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na Ferie w Kinie ECK. W repertuarze mamy tytuły dla dzieci i młodzieży, filmy docenione na świecie ze względu na walory artystyczne oraz tematykę.

• 21 stycznia– 3 lutego

W repertuarze:

• Grinch. Dubbing

• Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru. Dubbing

• Hotel Transylwania 3. Dubbing

• Mary Poppins powraca. Ddubbing

• Spider-man Uniwersum. Dubbing, dzieci 7+

Więcej informacji pod numerem telefonu +48 87 621 71 52, +48 725 333 400.

4. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – „Zimowisko w Parku Wodnym”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza dzieci w wieku od 7 do 13 lat na „Zimowisko w Parku Wodnym”. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach piętnastoosobowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-15.00. Udział płatny, 500 zł za osobę.

Termin:

• 21 stycznia-1 luty 2019 r.

• zabawy w wodzie (atrakcje Parku Wodnego);

• zajęcia plastyczne;

• gry i zabawy sportowe;

• wyjście do kina;

• lodowisko (dwa razy);

• ubezpieczenie NNW;

• wyżywienie – II śniadanie i obiad.

Ponadto wszystkie obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, będą w okresie ferii otwarte. Do dyspozycji osób spędzających zimowy wypoczynek w Ełku będzie Park Wodny, lodowisko, Hala Sportowo – Widowiskowa wraz z siłownią oraz część infrastruktury Stadionu Miejskiego.

Więcej informacji:

5. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku - Ferie w bibliotece "Ferie na luzie – ćwiczymy buzię”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zaprasza dzieci w wieku 6 - 10 lat na spędzenie ferii w bibliotece "Ferie na luzie – ćwiczymy buzię”. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-13:00. Udział jest bezpłatny.

Termin:

• 21 stycznia-1 luty 2019 r.

• spektakl teatru Maska

• kalambury

• gry planszowe

• zajęcia plastyczne

• warsztaty kaligraficzne

• zabawy językowe

UWAGA!

Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji w Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku

6. Ferie z Muzeum Historycznym w Ełku

W karnawale same bale”

MHE w pierwszym tygodniu ferii (21 – 25 stycznia) zaprasza dzieci na zajęcia „W karnawale same bale”. Zajęcia dla grup zorganizowanych. Ilość miejsc ograniczona. Udział płatny, 2 zł od uczestnika.

• 21-25 stycznia 2019

• prezentacja zabytków etnograficznych

• warsztaty plastyczne wykonywanie masek karnawałowych

• będzie można poznać dawne zwyczaje okresu karnawału

Warsztaty modelarstwa kolejowego”

W drugim tygodniu ferii MHE zaprasza wszystkich chętnych na „Warsztaty modelarstwa kolejowego”. Zajęcia dla osób indywidualnych. Udział płatny: osoby indywidualne powyżej 12 roku życia – 10 zł, bilet rodzinny (max. 4 osoby) – 15 zł.

• 28 stycznia – 1 lutego 2019

Warsztaty edukacyjne składające się z dwóch części:

I cześć - wprowadzająca w temat historii kolejnictwa, w szczególności historii kolei w Ełku i na Mazurach;

II część - kurs modelarstwa kolejowego na poziomie podstawowym prowadzony przez instruktorów z Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego.

Więcej informacji w Muzeum Historycznym w Ełku, tel. 87 732 02 84

7. Zimowisko w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym zapraszają dzieci w wieku od 7 do 11 roku życia na Zimowisko w CEE. Udział jest płatny, 40 zł za osobę (za jeden turnus).

• I turnus (21 – 25 stycznia, godz. 9:00-13:00),

• II turnus (28 stycznia - 1 lutego, godz. 9:00-13:00).

W programie m.in.:

• zajęcia edukacyjne i zabawy praktyczne nt. Ekologii, energii wodnej i energii wiatru,

• gra edukacyjna ekosystemy lasu,

• projekcja filmu – bajka „OSZCZĘDZANIE ENERGII”,

• wykonanie latawców – latających ptaków i łapaczy snów z papierowych talerzyków,

• eksperymentowanie z kolorami: mieszanie barw, tęcza na talerzu, barwienie kwiatów,

• malowanie za pomocą puchnących farb, tworzenie baniek mydlanych,

• wykonanie patyczkowych figur oraz ekostworków z resztek materiałów, patyczków, nakrętek, butelek, itp.

Karty Kwalifikacji dostępne są na stronie www.cee.elk.pl

Więcej informacji w CEE, tel. 87 610 16 24