Aktualności

Autor: p. galuszka | Data wpisu: 14 Stycznia 2019
Ełk łączy się w bólu po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska
Nie żyje Prezydent Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu po ataku nożownika podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz skierował list kondolencyjny do Rodziny i Przyjaciół, Gdańszczan oraz pracowników Urzędu Miasta Gdańska.

Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci Pana Pawła Adamowicza Prezydenta Miasta Gdańska. Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się wydarzyło. Informacja o ataku nożownika na Prezydenta Gdańska podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a teraz o Jego śmierci jest dla mnie wielkim wstrząsem.

WOŚP jest każdego roku okazją do tego, by w szczególny sposób okazać swoje wsparcie drugiemu człowiekowi. Jest to moment wyjątkowej solidarności tysięcy ludzi i współdziałanie w jednym celu. Niesienia dobra i pomocy. A to, co wydarzyło się właśnie tego dnia jest niewiarygodne i budzi mój największy sprzeciw. Nie potrafię tego zrozumieć i nie znajduję żadnych słów wytłumaczenia dla takiego okrucieństwa i zachowania.

Łączę się w bólu z Rodziną, Przyjaciółmi, Gdańszczanami oraz pracownikami Urzędu Miasta Gdańska. W imieniu własnym oraz mieszkańców Ełku składam wyrazy najszczerszego współczucia i wsparcia. Pamiętam również o Panu Pawle Adamowiczu w swoich modlitwach.

Tomasz Andrukiewicz
Prezydent Miasta Ełku