Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 22 Marca 2019
III Międzynarodowy Konkurs Literacki Siegfrieda Lenza
Interesujesz się literaturą współczesną? Podziel się swoją opinią, stwórz własny utwór literacki i weź udział w III Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. złotych. Prace należy składać do 31 maja 2019 r. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zachęca wszystkich literatów, tych piszących do szuflady i tych bardziej doświadczonych do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości. A także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze. 

Do 31 maja 2019 r. należy napisać i przesłać autorski utwór literacki który uwzględnia kwestie „Małej Ojczyzny”.

Utwór ten powinien być związany z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu. Ponadto powinien nawiązywać do wątków związanych z szerzeniem wzajemnej tolerancji w duchu twórczości Siegfrieda Lenza.

Nadesłany utwór musi być pracą własną, dotychczas nie publikowaną i nie nagradzaną w innych konkursach.

Pula nagród głównych w konkursie to 10 tys. zł. Dodatkowo przewidziane są wyróżnienia oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie lipca  2019 r. 

W zeszłorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 47 prac z całej Polski. Jury wyłoniło trzech laureatów konkursu oraz wyróżniło siedem najciekawszych prac.

Laureaci konkursu 2018 r.:

·         I miejsce - Jędrzej Napiecek „Uchodźcy i ekrany” - Warszawa (5000 zł)

·         II miejsce - Krzysztof Eszet Szkurłatowski „W naszym domu”- Wejherowo (3000 zł)

·         III miejsce- Małgorzata Pieńkowska „Kocie ścieżki” - Malinówka Wielka (2000 zł) 

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.

Regulamin oraz więcej informacji na: www.biblioteka.elk.pl