Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 22 Marca 2019
Siatkarze Plus Ligi prowadzili treningi w szkole sportowej w Ełku
Uczniowie ełckich oraz podopieczni UKS Salos uczestniczyli dzisiaj w treningach pokazowych siatkówki prowadzonych przez zawodników Indykpol AZS Olsztyn - drużyny, która uczestniczy w rozgrywkach Plus Ligi. Zajęcia odbyły się w ramach partnerstwa pomiędzy miastem Ełk oraz klubem AZS Olsztyn.

Dzisiaj w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się pokazowe treningi siatkówki prowadzone przez trenera AZS Olsztyn i obecnie II trenera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn Michała Gogola oraz dwóch zawodników: Michała Żurka oraz Pawła Pietraszko. Z młodzieżą spotkał się dzisiaj również prezes klubu Tomasz Jankowski.

W zajęciach wzięli udział m.in. uczniowie klas sportowych o profilu siatkarskim szkoły sportowej, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz zawodniczki UKS Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL „SALOS” w Ełku. Celem spotkania była popularyzacja piłki siatkowej oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.

Młodzi sportowcy w godzinach od 11.00 do 13.00 pod okiem trenera Michała Gogola oraz kolegów z zespołu, mogli doskonalić swoją technikę oraz uczyć się nowych rzeczy. Zawodnicy Indykpol AZS Olsztyn bacznie obserwowali trenujących oraz służyli cennymi uwagami i poradami. Dzisiejsze treningi odbyły się w ramach partnerstwa regionalnego pomiędzy miastem Ełk oraz drużyną  Indykpol AZS Olsztyn.

Istotnym aspektem podjętej współpracy jest propagowanie zdrowego trybu życia, doskonalenie umiejętności ełckich siatkarzy oraz promowanie piłki siatkowej w województwie Warmińsko-Mazurskim.