Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 09 Lipca 2019

Usuwanie azbestu na terenie Miasta Ełku

09 Lipca 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Ełku zachęca do składania wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu demontażu, transport i unieszkodliwienie azbestu i wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Miasta Ełku. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku do 26 lipca 2019 r .

Ruszył program dotacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w ramach którego można składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu. Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku do 26 lipca 2019 r.

Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W ramach programu przewidziane jest dofinansowanie w formie dotacji ok. 75%

Prace związane z demontażem i załadunkiem planowane są do wykonania w maju i czerwcu 2020 r.

O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in.:

·         osoby fizyczne

·         stowarzyszenia

·         spółdzielnie mieszkaniowe

·         wspólnoty mieszkaniowe

·         rodzinne ogrody działkowe

·         kościoły i związki wyznaniowe

·         spółki prawa cywilnego i handlowego

Uwaga!

Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z m.in.:

·         zakupem i montażem nowych pokryć dachowych

·         demontażem lub wymianą elementów konstrukcyjnych dachu lub ściany