Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 10 Lipca 2019

Nowe wyposażenie 5 ełckich szkół

10 Lipca 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Trwa realizacja projektu „Wyposażenie ełckich szkół w sprzęt i materiały dydaktyczne” w ramach którego zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne do pięciu ełckich szkół. Dzięki pozyskanym środkom zostanie utworzonych 8 pracowni m.in. do nauczania początkowego, pracownia chemiczna, fizyczna, chemiczno-fizyczna oraz dwie pracownie geograficzne i dwie pracownie biologiczne.

Miasto Ełk pozyskało środki z UE na wyposażenie 5 ełckich szkół  miejskich m.in.: Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Szafera, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku, Zespół Szkół Sportowych w Ełku, oraz Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku. W ramach projektu zostaną zakupione materiały dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny.

Zakres projektu obejmuje wyposażenie pracowni :

1.    Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku, Koszykowa 1

·         pracownia do nauczania początkowego

·         pracownia chemiczna

·         pracownia fizyczna

2.    Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Szafera, ul. Profesora Władysława Szafera 2

·         pracownia geograficzna

3.    Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku, Świętego Maksymiliana Marii Kolbe 11

·         pracownia geograficzna

·         pracownia biologiczna

4.    Zespół Szkół Sportowych w Ełku, Suwalska 15

·         pracownia chemiczno-fizyczna

5.    Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, Jana Kilińskiego 48

·         pracownia biologiczna

Całkowita wartość doposażonych pracowni to ponad 100 tys. zł. Wartość pozyskanego dofinansowania z UE wynosi ponad 86 tys. zł. Środki pochodzą z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko–Mazurskiego na lata 2014–2020. Wkład własny Miasta Ełku to ok. 15 tys. zł.