Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 30 Sierpnia 2019

Dobiegają końca wakacyjne remonty w miejskich placówkach oświatowych

30 Sierpnia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

W związku z okresem wakacyjnym lipiec – sierpień 2019 r. w miejskich szkołach i przedszkolach realizowane były prace remontowe i zadania inwestycyjne polegające m.in. na wymianie stolarki okiennej, malowaniu pomieszczeń, wymianie oświetlenia, a także wyremontowaniu łazienek i pomieszczeń kuchennych.

W budżecie Miasta Ełku w 2019 roku zostały zaplanowane środki finansowe na realizację zadań remontowych. Już w styczniu wytypowano zadania remontowe, które zostały ujęte w planie remontów na 2019 rok w kwocie 500 tys. zł. Ponadto w budżetach poszczególnych placówek oświatowych również zaplanowano środki finansowe na realizację tzw. drobnych remontów i napraw sprzętu. Szkoły i przedszkola są wyposażane oraz doposażane w sprzęt i pomoce dydaktyczne, niezbędne do realizacji zadań statutowych.

We wszystkich placówkach zostały dokonane drobne remonty sal edukacyjnych, gabinetów, odnawianie ścian, malowanie, zlikwidowane zostały usterki kanalizacji, odbyły się drobne naprawy sprzętu i urządzeń itp.

Ważniejsze prace remontowe:

Miejskie Przedszkole „Światełko”

·         Usunięto usterki i zmodernizowano przewody elektryczne w kuchni i w zmywalni.

·         Doposażono szatnię personelu.

Miejskie Przedszkole „Perełka”

·         Wykonano remont instalacji elektrycznej w kuchni.

·         Dostosowano pomieszczenia w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby grup przedszkolnych.

Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”

·         Przeprowadzano prace konserwatorskie.

Miejskie Przedszkole „Bajka”

·         Przeprowadzono remont schodów zewnętrznych.

Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy”

·         Wykonano remont schodów wewnętrznych prowadzących na piętro budynku

·         Uszczelniono instalację gazową.

Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka”

·         Przeprowadzono drobne naprawy w zmywalni w głównym budynku MP „Słoneczna Ósemka”

·         Zakupiono wyposażenie meblowe i pomoce dydaktyczne do nowo powstałego oddziału.

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”

·         Remont 4 sal dydaktycznych w pawilonie C Szkoły Podstawowej nr 7

·         Wymiana oświetlenia

·         Wymiana parapetów

·         Wymiana zaworów przy kaloryferach

·         Gładzenie i malowanie ścian

·         Wymiana umywalek

·         Wykonanie podjazdu i odnowienie pomieszczenia na wózki dzieci żłobkowych.

·         Wykonano plac zabaw dla dzieci z inicjatywy lokalnej pt.: “Ekoludkowy Zakątek”.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku

·         Remont schodów zewnętrznych przy wejściu głównym.

·         Remont ogrodzenia i bramy wjazdowej na parking szkolny.

·         Doposażono sale lekcyjne do nauczania w klasie pierwszej.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku

·         Wymieniono oświetlenie główne hali sportowej na bardziej wydajne oświetlenie LED .

·         Realizując zalecenia Straży Pożarnej na parterze budynku głównego został podzielony korytarz przegrodą przeciwpożarową i zamontowano w niej dwudzielne drzwi przeciw dymowe.

·         Remont trzech pracowni w części budynku po zlikwidowanym gimnazjum: wymieniona została całkowicie instalacja elektryczna i oświetlenie w tych pracowniach, pomieszczenia zostały odmalowane i wymienione zostały drzwi zewnętrzne do tych izb lekcyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

·         Wykonano prace remontowe sali gimnastycznej w tym: cyklinowanie parkietu, malowanie linii.

·         Montaż piłkochwytów.

·         Wymiana węzła cieplnego.

·         Naprawa linii elektrycznej w kuchni.

·         Roboty związane z prowadzeniem podziemnej linii elektrycznej na terenie szkoły.

·         Przygotowanie szkoły do termomodernizacji.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku

·         Wymiana pionów kanalizacyjnych w sanitariatach uczniów.

·         Montaż wyciągów w kuchni szkolnej.

·         Remont pomieszczeń kuchennych i stołówki szkolnej.

·         Remont wejścia do szkoły - ułożenie terakoty na schodach -boczne wejście do szkoły.

·         Wymiana wewnętrznych drzwi wejściowych do szkoły.

·         Prace renowacyjne na kompleksie boisk „ORLIK” (wymiana granulatu).

Zespół Szkół Sportowych w Ełku

·         Remont pieca w kotłowni.

·         Schody wejściowe zewnętrzne przy kuchni.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku

·         Modernizacja i przebudowa sieci teleinformatycznej w budynku szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 7

·         Wymiana wykładziny podłogowej w sali B13.

·         Remont przedsionka szatni sportowej wraz z toaletą.

·         Remont 2 ścian w szatni sportowej (wymiana odstającej glazury).

·         Malowanie klatki schodowej w pawilonie A.

·         Remont pomieszczeń znajdujących się w pawilonie B, w piwnicy (szatnie uczniowskie, sala B01 i B02), które uległy zalaniu w ciągu roku szkolnego.

·         Zakup ławek, montaż projektora i przygotowanie ekranu w bibliotece szkolnej.

·         Przygotowanie pracowni fizyczno – chemicznej; D 31: malowanie, zakup biurka nauczyciela i tablicy, doprowadzenie wody, położenie glazury oraz zakup zlewozmywaka i szafek.

Szkoła Podstawowa nr 9

·         Przygotowanie sali i łazienki na terenie szkoły do przyjęcia nowej 14-tej grupy Przedszkola "Słoneczna Ósemka".

·         Sekretariat: posadzka - ułożenie terakoty  i malowanie ścian.

·         Ułożenie terakoty w 2 salach lekcyjnych.

·         Remont 3 łazienek.

Prace remontowe zakończą się przed 31 sierpnia 2019, tak by uczniowie mieli możliwość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w czystych i bezpiecznych warunkach.

W roku szkolnym 2019/2020 w klasach pierwszych naukę rozpocznie 694 uczniów, natomiast we wszystkich klasach rozpocznie naukę łącznie 5 553 uczniów. W szkołach będzie zatrudnionych 583 nauczycieli.