Autor: Agata Szostak | Data publikacji: 16 Września 2019

Za nami "Ełkowisko" i Święto Miodu

16 Września 2019, Autor: Agata Szostak

Pierwszy wspólny Festyn Łowiecki „Ełkowisko” wraz z „Regionalnym Świętem Miodu” odbył się wczoraj (15 września) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Nagrodę w konkursach za najsmaczniejszy miód oraz za najlepsze ciasto z miodem wręczył prezydent  Ełku.

Najsłodsze wydarzenie z kalendarza miejskich wydarzeń jest już za nami. W niedzielę (15 września)  w CEE odbył się się Festyn Łowiecki „Ełkowisko” oraz Regionalne Święto Miodu.

Wśród obecnych gości byli m.in.: Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Jolanta Piotrowska, posłowie na Sejm RP oraz przedstawiciele Związków Łowieckich.
Wydarzenie organizowane było przy współpracy Miasta Ełku, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Polskiego Związku Łowieckiego.

W trakcie wydarzenia można było zapoznać się i nabyć najlepsze produkty pszczelarskie przygotowane przez pszczelarzy z wieloletnim doświadczeniem oraz wysłuchać prelekcji na temat prozdrowotnych i kulinarnych wartości odżywczych miodu, którą wygłosiła dr inż. Iwona Batyk.

Program obu wydarzeń był bardzo urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na początek można było posłuchać występu orkiestry dętej. Następnie odbył się występ Sokolników. Podczas pokazu kulinarnego można było skosztować gulaszu myśliwskiego, który przygotował Wojciech Charewicz. Wśród licznych atrakcji można było obejrzeć pokaz wabienia zwierząt oraz pokaz psów ras myśliwskich, prezentację przygotowało Technikum Leśne z Białowieży oraz Zespól Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. Podczas oprawy muzycznej wydarzenia można było posłuchać koncertu sygnalistów z Nadleśnictwa Ełk oraz zespołu folkowego Skansen Band.

Na koniec Festiwalu odbyło się rozstrzygnięcie wielu konkursów np: strzelnicy laserowej oraz został wybrany „Najlepszy miód” oraz „Najlepsze ciasto z miodem”.

Laureaci konkursu na "Najlepszy miód"

I miejsce – Puchar Marszałka w „Konkursie na najlepszy miód rzepakowy”
Pasieka Jurewicz.
I  miejsce – Puchar Marszałka w „Konkursie na najlepszy miód lipowy”
Gospodarstwo pasieczne „Mazurska pasieka”.
I miejsce – Puchar Marszałka w „Konkursie na najlepszy miód gryczany”
Bartnik Mazurski.
I miejsce – Puchar Marszałka w „Konkursie na najlepszy miód wielokwiatowy”
Pasieka Rancho w Kaczej Dolinie.
I miejsce – Puchar Marszałka w „Konkursie na najlepszy miód odmianowy”
Bartnik Mazurski.

Zwyciężczynią konkursu na "Najlepsze ciasto z miodem" została Pani Andżelika Mulewska.

Nie zabrakło też stoisk handlowych, rękodzieła, gastronomicznych i wytwórców produktów lokalnych.