Aktualności

Autor: Agata Szostak | Data wpisu: 16 Września 2019
Z Tobą chce oglądać świat....
Ponad pół wieku wspólnego życia świętowali dziś Państwo Krotoszyńscy. Małżeństwo odwiedził dziś 16 września (poniedziałek) Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości na kolejne lata.

Z okazji Jubileuszu 60 - lecia pożycia małżeńskiego Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku wraz z Urszulą Ejsmont zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ełku odwiedzili dziś Państwa Irenę i Mirosława Krotoszyńskich z Ełku. Pani Irena i Pan Mirosław świętowali 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Państwo Krotoszyńscy powiedzieli sobie sakramentalne „tak” 60 lat temu w Sztabinie koło Augustowa. Z okazji 60. rocznicy ślubu odbyła się wczoraj Msza Święta.
 
Do Ełku przyjechali w lachach 80 i tu się osiedli. Pan Mirosław był nauczycielem w powiecie augustowskim, a Pani Irena prowadziła gospodarstwo domowe i opiekowała się pięciorgiem dzieci.  Dwie córki Krystyna i Jolanta poszły w ślady ojca i są nauczycielkami.

Pan Mirosław, wspominając dzieciństwo, opowiada, że był bardzo pilnym uczniem. Lubił sport, szczególnie rzut oszczepem i dyskiem. Rodzice chcieli, żeby został księdzem, ale on wybrał zawód nauczyciela i z powołaniem uczył dzieci przez wiele lat.

W latach osiemdziesiątych Państwo Krotoszyńscy przeszli na emeryturę i zajmują się domem i ogrodem.  Pani Irena robi wspaniałe przetwory domowe i obdarowuje nimi całą rodzinę. Rodzicami opiekują się dzieci, pomagając im w trudnych obowiązkach domowych