Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 11 Października 2019
20 lat ełckich Amazonek
W Ełckim Centrum Kultury dziś (11 października) odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe Ełckiego Stowarzyszenia Kobiet z problemami Onkologicznymi "'Amazonki". Wydarzenie stanowiło uwieńczenie dwudziestoletniej działalności ełckich Amazonek.

Dzisiaj 11 października 2019 r. ełckie Amazonki świętowały jubileusz 20-lecia stowarzyszenia. W spotkaniu, które zorganizowano w Ełckim Centrum Kultury udział wzięli m.in. prezydent Tomasz Andrukiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Aneta Ruszczyk oraz inni zaproszeni goście.

Stowarzyszenie „Amazonki” zapewnia możliwość rehabilitacji fizycznej i wsparcie psychologiczne dla kobiet będących w trakcie i po leczeniu choroby nowotworowej, co jest nieodzownym elementem procesu powracania do zdrowia. Stowarzyszenie jest także jednym z najbardziej znaczących podmiotów, które czyni z naszego miasta prawdziwe centrum aktywności. Zapewniany przez nie system kompleksowej pomocy czyni ze Stowarzyszenia „Amazonki” ogniwo wielkiej sprawy, które daje świadomość, że kobiety z naszego otoczenia mogą korzystać z prężnie działającego systemu wsparcia.