Aktualności

Autor: Magdalena Nowikowska | Data wpisu: 11 Października 2019
Nowy plac zabaw przy Tuwima
Plac zabaw przy ul. Tuwima 8 i 6 został dzisiaj (11 października) oficjalnie otwarty. W trakcie wydarzenia nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Inwestycja powstała dzięki współpracy mieszkańców i samorządu w ramach tzw. „Inicjatywy lokalnej”.

Plac zabaw przy ul. Tuwima 8 i 6, który został dzisiaj uroczyście otwarty, to efekt współpracy aktywnych mieszkańców z samorządem miasta Ełku. Mieszkańcy, którzy wpadli na pomysł, by zorganizować miejsce do zabaw dzieci, w ramach „Inicjatywy lokalnej” pozyskali na ten cel pieniądze z Urzędu  Miasta.

Inicjatywa lokalna – to specjalny fundusz dla aktywnych ełczan. Miasto wspiera finansowo pomysły np. w zakresie przestrzeni wokół miejsca zamieszkania (parki, skwery, place zabaw) lub inne inicjatywy ełczan.

Na nowym placu zabaw zostały zamontowane m.in.: dwie tablice do rysowania, zjeżdżania wolnostojąca, piaskownica kwadratowa, linarium obrotowe, bujak typu koniczynka oraz zestaw sprawnościowy. Natomiast dla starszych dzieci i aktywnych seniorów zainstalowano urządzenia fitness typu biegacz i wioślarz.

Ponadto plac zabaw wzbogacił się o nowe nasadzenia zieleni. W najbliższym czasie zostaną jeszcze zamontowane ławki i ogrodzenie.