Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 04 Marca 2020

Nie ma koronawirusa w Ełku

04 Marca 2020, Autor: Iga Arciszewska

Wyniki badań dwóch mieszkańców Ełku na obecność koronawirusa są ujemne. Informację potwierdził telefonicznie Andrzej Sumara, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku. Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w Ostródzie w poniedziałek.

Do tej pory w naszym mieście nie ma żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa. Wyniki badań dwóch ełczan przewiezionych w poniedziałek do Szpitala Powiatowego w Ostródzie wykazały, że nie są oni zarażeni.

Zasady postępowania, w przypadku osób, które czują się źle, a niedawno powróciły z zagranicy:

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że:

każda osoba powinna bezzwłocznie telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną w swoim powiecie, jeśli była w krajach objętych zakażeniem nowym koronawirusem (SARS-CoV-2) w ciągu ostatnich 14 dni i po powrocie zaobserwowała u siebie następujące objawy:

• wysoka gorączka,
  • kaszel,
  • duszności,
  • ból mięśni,
  • mocno pogorszone samopoczucie.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ełku

Infolinia: 603 058 000

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie

Infolinia: 603 131 846, 531 709 487, 881 005 056