Autor: Magdalena Nowikowska/A.L | Data publikacji: 23 Grudnia 2020

Świąteczna pomoc terytorialsów

23 Grudnia 2020, Autor: Magdalena Nowikowska/A.L

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowodnili, że nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie przeszkodzić tym, którzy chcą nieść pomoc i radość.

Co roku Regionalne Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny w Ełku organizowało tradycyjne spotkanie opłatkowe dla osób poszkodowanych w czasie wojny i ich rodzin. Niestety, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa, tradycji nie mogło stać się zadość.

W tej sytuacji niezawodni jak zawsze okazali się żołnierze i to oni właśnie pospieszyli z pomocą.  Z inicjatywy żołnierzy z 414. Kompanii Lekkiej Piechoty z 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka zadbano o upominki świąteczne dla seniorów. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Ełku przygotowano ok. 50 paczek dla członków stowarzyszenia.

Terytorialsi z 4. Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w towarzystwie Prezes Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny – Pani  Teresy Ostrowskiej odwiedzili seniorów w ich domach  (spełniono przy tym, rzecz jasna, wszystkie wymogi sanitarne). Niespodziewane wizyty sprawiły odwiedzanym wiele radości i wzruszyły.

Po raz kolejny udana współpraca Wojsk Obrony Terytorialnej, samorządu miasta Ełku i organizacji pozarządowych przyniosła dobre owoce.