Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 14 Marca 2022

Nadawanie numerów PESEL obywatelom Ukrainy

14 Marca 2022, Autor: Iga Arciszewska

Od środy 16 marca w głównym budynku Urzędu Miasta Ełku zorganizowany zostanie punkt, w którym przyjmowane będą wnioski o nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po 24 lutego. W celu rejestracji należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość.

Punkt przyjmowania wniosków będzie mieścił się przy dyżurce Straży Miejskiej, pokój 102 na parterze budynku głównego Urzędu Miasta Ełku. Obsługa interesantów będzie odbywała się w godzinach pracy Urzędu, tj.:

• poniedziałki w godz. 8.00-16.00
  • wtorki-piątki w godz. 7.30-15.30

Uwaga, obywatel Ukrainy składając wniosek o nadanie numeru PESEL musi posiadać ze sobą jakikolwiek dokument, na podstawie którego będzie możliwe potwierdzenie tożsamości, w tym również dzieci (m.in. paszport, dowód osobisty, prawo jazdy, akty urodzenia, legitymacje szkolne dzieci itp.).