Autor: Vitalii Yermolych | Data publikacji: 28 Czerwca 2022

Misja Koty

28 Czerwca 2022, Autor: Vitalii Yermolych

Zastępca Prezydenta Ełku Mirosław Hołubowicz podpisał dzisiaj umowę na realizację zadania publicznego pod nazwą „Misja Koty” w ramach inicjatyw lokalnych, istotnym celem którego są opieka nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności na terenie Miasta Ełk w 2022r.

Inicjatywa lokalna to wspólne narzędzie - mieszkańców i samorządu - przedsięwzięcie rozwiązujące konkretny problem lub zaspokajające konkretną potrzebę społeczną.

Pomysły czy potrzeby mogą dotyczyć różnych obszarów np. małej architektury, place zabaw, zagospodarowanie wspólnej przestrzeni, dróg, zieleni, działań z zakresu kultury, edukacji, sportu, wolontariatu.

We wtorek (28 czerwca) w Urzędzie Miasta Ełku została podpisana umowa na realizację zadania publicznego w ramach inicjatyw lokalnych:

· „Misja Koty”
Zadanie: Polega na realizowaniu głównych celów miejskiego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności na terenie Miasta Ełk w 2022r. Główne cele obejmują zapewnienie opieki nad kotami bezdomnymi i chorymi, propagowanie systemu edukacji o ochronie zwierząt i ich humanitarnego traktowania.

Całkowity koszt inicjatywy wynosi 63 000 zł, w tym wkład Miasta na kwotę 19 000 zł, a wkład mieszkańców – 44 000 zł.