Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 06 Października 2015

II edycja Wystawy Dizajnu Odpowiedzialnego „Nowe życie – drugi wymiar"

06 Października 2015, Autor: Miasto Ełk

Wystawa i warsztaty to inicjatywa Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, przygotowana w porozumieniu z partnerami, Parkiem Naukowo – Technologicznym w Ełku, Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologiczny oraz Elbląskim Parkiem Technologicznym.

Ideą wystawy jest promocja zrównoważonego i odpowiedzialnego społecznie dizajnu, którego głównymi założeniami są dbałość o środowisko naturalne i rozwiązywanie problemów społecznych.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć niebanalne projekty kreatywnych ludzi, wpisujące się w ideę 3RE, czyli Reduce, Recycle, Reuse, (redukować, przetwarzać, ponownie wykorzystywać), które mają nie tylko przydatną funkcję, ale i dobrze wyglądają. Projekty są wykonane z przedmiotów i materiałów już użytych, które zyskały nowe życie dzięki kreatywności młodych i świadomych swojej roli projektantów.

6 października 2015 r. odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy.

Program:

• Przywitanie.
  • O wystawie „Nowe życie drugi wymiar", Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.
13:15 - 14:00
  • 3 RE – Re- duce, Re – cycle, Re – use, czyli trzy metody zmniejszania ilości odpadów.
  • Jak zasadę 3 RE zamienić w odpowiedzialny biznes.
14:00 - 14:20
  • Prezentacja platformy upcycling, czyli przestrzeni wymiany wiedzy o odpadach.
warsztaty:
17:00 - 18:20
  • " Coś na stół z gazety" – przygotowanie funkcjonalnych podkładek pod talerz oraz koszyków na owoce z papierowych tutek.
  • „ Re-produkcje szklane" – przygotowanie oświetlenia z materiałów odpadowych.

Więcej na: www.technopark.elk.pl