Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 06 Października 2015

Obchody XV Dnia Papieskiego

06 Października 2015, Autor: Miasto Ełk

Rodzina to niezwykle istotne zagadnienie, zarówno w ewangelizacji świata, jak i w duszpasterstwie Kościoła. Wołanie o silną rodzinę, w której realizuje się najpełniej miłość mężczyzny i kobiety oraz przychodzą na świat szczęśliwe dzieci rozlega się coraz mocniej.

Wiele środowisk podziela pogląd św. Jana Pawła II o rodzinie, jako niezastępowalnym i optymalnym środowisku dla człowieka, który może dojrzewać w klimacie miłości ofiarowanej mu bezinteresownie przez kochających rodziców, a więc ojca i matkę.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego miejskie jednostki przygotowały szereg bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców Ełku.

Program obchodów:

10 października

• godz. 16:00 - finał Papieskiego Konkursu recytatorskiego i wokalnego, sala widowiskowa ECK
10-16 października
  • Ekspozycja książek Jana Pawła II oraz książek o Janie Pawle II, Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II, MBP im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
11 października
  • godz. 15.00 – Uroczysta Msza Święta, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Konieczki
  • godz. 20.00 - Czuwanie przy pomniku Jana Pawła II, Plac Jana Pawła II
15 października
  • Bieg Papieski, start o godz. 12.00 z Placu Jana Pawła II, MOSiR w Ełku
16 października
  • godz. 18:00 - Otwarcie wystawy znaków pocztowych Święty Jan Paweł II – Papież Patron miasta Ełku, ECK