Autor: M.S. (PSK) | Data publikacji: 27 Października 2023

Już pojedziemy obwodnicą od ul. Suwalskiej do os. Konieczki

27 Października 2023, Autor: M.S. (PSK)

Dziś (27 października) otwarto drogę łącząca ulicę Suwalską z ulicą Kolonia na os. Konieczki. Poprawi to komunikację z całą obwodnicą miasta, strefą ekonomiczną, czy ulicą Suwalską. Zobacz film.

Dziś została oddana do użytkowania droga łącząca ulicę Kolonia z ulicą Suwalską. Otwarta trasa biegnie od ronda Praw Kobiet na osiedlu Konieczki do ronda im. Jerzego Cichowicza w pobliży restauracji McDonald’s.

Od dziś zwiększy się dostępność komunikacyjna do ulicy Suwalskiej, osiedla Zatorze, strefy ekonomicznej oraz obwodnicy miasta, co wpłynie na zmniejszenie natężenia ruchu w obrębie ulicy Sikorskiego.

Wraz z otwarciem odcinka drogi Via Baltica od węzła Ełk Południe (w Zdunkach) do węzła Kalinowo (Wysokie), które miało miejsce w sierpniu, fragment dziś oddanej do użytkowania drogi został wyłączony z ruchu, z uwagi na realizację prac przez GDDKiA.

Zobacz nagranie prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza: https://www.youtube.com/watch?v=eCzIW5WQDz8