Autor: M.S./ (MK) | Data publikacji: 30 Października 2023

Zmiany w organizacji ruchu w Dniu Wszystkich Świętych – dojazd na cmentarze, komunikacja miejska

30 Października 2023, Autor: M.S./ (MK)

W związku z Dniem Wszystkich Świętych (1 listopada) wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz zmiany w kursowaniu autobusów ełckiej komunikacji miejskiej. Uruchomiona będzie specjalna linia komunikacyjna numer 111, kursująca między cmentarzami nr 1 i 2 (co ok. 30 min.). Tego dnia przejazdy komunikacją miejską będą darmowe, a teren giełdy samochodowej zostanie udostępniony jako parking.

Ełcka komunikacja miejska:

- wszystkie linie komunikacji miejskiej będą przekierowane z ul. Kilińskiego w ul. Kochanowskiego,

- utworzona zostanie specjalna linia komunikacyjna pomiędzy Cmentarzem nr 1 i 2, dzięki czemu będzie możliwość dostania się na ww. cmentarze co około pół godziny w godzinach od godz. 9.00 do godz. 17.00 z przerwą w kursowaniu między godziną 13.00, a 14.00. Autobusy te będą oznaczone numerem 111 „LINIA SPECJALNA – CMENTARZE”,

- wszystkie przejazdy komunikacją miejską na terenie Miasta Ełku i Gminy Ełk będą darmowe.

Organizacja ruchu:

1 listopada w godz. 6:00 – 20:00, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Tymczasowe zmiany dotyczą ulic: Targowa, Kochanowskiego, Cmentarna, Norwida, Towarowej oraz Matejki:

ul. Targowa i Kochanowskiego:

-        zachowany zostanie ruch dwukierunkowy,

-        na wyjazdach z targowiska, „Kauflandu”, domu towarowego „ATU” i budynku przy ul. Targowa 10 wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo.

ul. Cmentarna:

-        zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów na całej długości (od ul. Kochanowskiego do torów kolejowych).

-        z powodu prac przy przebudowie linii kolejowej E75 został zlikwidowany przejazd kolejowy przy ul. Cmentarnej  bez możliwości przejścia pieszych.

ul. Norwida:

-        zostanie zamknięty dla  ruchu pojazdów odcinek w okolicy cmentarza nr 1 (od ul. Matejki do ul. Cmentarnej).

ul. Towarowa:

-        w rejonie cmentarza nr 2 na całej długości ul. Towarowej (od przejazdu kolei wąskotorowej do skrzyżowania ul. Okrężna – Strefowa) po obu stronach jezdni obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni.

ul. Matejki:

-        po stronie cmentarza zostaną ustawione znaki B-36 (zakaz zatrzymywania się) z tabliczkami „dotyczy jezdni”. Po stronie przeciwnej, na całej długości zostaną ustawione znaki B-36 (zakaz zatrzymywania się).

1 listopada na terenie targowiska miejskiego (na obszarze giełdy samochodowej) zostanie utworzony parking.

Wizualizacja zmian dostępna tutaj.

Apel o zachowanie ostrożności przez uczestników ruchu

W związku ze wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy, z którym spotykamy się 1 listopada oraz szybko zapadającym zmrokiem w tym czasie, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu.

Przypominamy, że warto posiadać elementy odblaskowe, które zwiększają nasza widoczność na drodze, bezpośrednio wpływając na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

W związku z planowaną w tym dniu zmianą organizacji ruchu, należy zwracać uwagę na oznakowanie.