Autor: Izabela Kołowska | Data publikacji: 28 Grudnia 2023

Sprzedaż gruntu na rzecz wojska

28 Grudnia 2023, Autor: Izabela Kołowska

Miasto sprzedało grunt przy ul. Sikorskiego przeznaczony pod zabudowę. W związku z rozbudową Sił Zbrojnych RP wojsko wybuduje tam dwa budynki mieszkalne dla żołnierzy stacjonujących w Ełku.

W ostatnich dniach podpisany został akt notarialny sprzedaży na rzecz Skarbu Państwa – Agencji Mienia Wojskowego, nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej przy ul. Sikorskiego o powierzchni 0,8060 ha.

Ma to związek z trwającą rozbudową Sił Zbrojnych RP. W Ełku będą stacjonowały dwa bataliony podległe 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w tym batalion OT. Agencja Mienia Wojskowego zobowiązana jest do zapewnienia zakwaterowania przybywającym żołnierzom – stąd wniosek wojska o możliwość sprzedaży działki, na której Agencja Mienia Wojskowego zamierza wybudować dwa budynki mieszkalne łącznie na około 60-80 lokali.

Rada Miasta Ełku uchwałą nr LVII.613.2023 z dnia 11 października 2023 r. wyraziła zgodę na udzielenie 60% bonifikaty przy sprzedaży ww. nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa – Agencji Mienia Wojskowego. Cena sprzedaży po udzieleniu bonifikaty wynosi 1.747.092 zł brutto.