Autor: M.Ł. | Data publikacji: 18 Stycznia 2024

Wręczenie dotacji z zakresu rozwoju sportu w Ełku

18 Stycznia 2024, Autor: M.Ł.

Prezydent Ełku przyznał 12 dotacji sportowych na rozwój ełckich klubów oraz ich zawodników. Dziś (18 stycznia 2024 r.) w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie dotacji oraz podpisanie umów z zakresu rozwoju sportu o łącznej wartości 149 500 zł.

Dotację celową z budżetu miasta Ełku mogą otrzymać kluby sportowe, prowadzące działalność sportową na terenie miasta Ełku, niedziałające w celu osiągnięcia zysku, które uczestniczą w zorganizowanym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych.

Na realizację zadań (w ramach tej dotacji) w 2024 r. przeznaczono 150 000 zł. Prezydent Ełku przyznał 12 dotacji na łączną kwotę 149 500 zł.

Po zasięgnięciu opinii komisji oceniającej wnioski, Prezydent Miasta Ełku zatwierdził następujące zadania do realizacji:

1.    Klub Sportowy Thor Szkoła Walki - Realizacja programu szkoleniowego zawodników Ełckiej Szkoły Walki THOR

2.    Międzyszkolny Klub sportowy Żak Ełk - Przygoda z judo

3.    Uczniowski Klub Sportowy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku - Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku 2024

4.    MKB Mazur Ełk - Trenuj i zwyciężaj 2024

5.    Klub Judo Shamo Ełk - Trenujemy, startujemy - sezon 2024

6.    Stowarzyszenie Klub Sportowy Wilki Ełk - 3. Liga koszykówki w Ełku

7.    Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy  MIKRO EŁK - Nowoczesne szkolenie gwarancją sukcesu w siatkówce sezon 2024

8.    Uczniowski Klub Sportowy RONA 03 - Piłka nożna sposobem na zdrowe życie

9.    Fundacja Aktywna - Rozwój Akademii Młodego Sportowca