Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów

25 Sierpnia 2015, Autor: Miasto Ełk

Już po raz szósty w naszym mieście realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów. Zapisy oraz szczepienia realizowane będą od 1 września 2015 r. w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. Akcja skierowana jest do ełczan zameldowanych na terenie Miasta Ełku, którzy w 2015 r. ukończyli lub do końca br. ukończą co najmniej 66 rok życia.

W tym roku środki finansowe przewidziane na realizację programu pozwolą na zakup ok. 1 400 szt. szczepionek, jednak w zależności od zapotrzebowania i zainteresowania pacjentów tą formą profilaktyki przeciw grypie, liczba szczepionek może się zwiększyć.

Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 45 000 zł i pochodzą z budżetu „Pro - Medica" w Ełku Sp. z.o.o.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowy który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.

Więcej informacji:
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku