Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 29 Lipca 2016
Pamiętamy i dziękujemy
1 sierpnia obchodzona jest 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Ełku o godz. 17:00 na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe. W Parku Solidarności pod pomnikiem „Poległym za wolną i niezawisłą Polskę, będzie można złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Dzień 1 sierpnia 1944 r. jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego kraju z okresu II wojny światowej. Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego obchodzony jest jako święto państwowe corocznie od 2010 roku.

Zapraszamy serdecznie ełczan oraz przebywających w naszym mieście gości, w poniedziałek 1 sierpnia 2016 r. do upamiętnienia 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W godzinę „W”, a więc o 17:00 w Parku Solidarności przy pomniku „Poległym za wolną i niezawisłą Polskę” będzie można złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Tego dnia dla upamiętnienia wybuchu Powstania na terenie Miasta Ełku, tak jak w całej Polsce, zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe. Niech będzie to sygnałem dla nas, mieszkańców i gości Ełku, by w tym momencie zatrzymać się na chwilę i uczcić w milczeniu pamięć o tych, którzy oddali życie w walce o wolną Warszawę i wolną Polskę.