Aktualności

Autor: Radosław Nasalski | Data publikacji: 28 Lutego 2023

Ogłoszenie I przetargu pisemnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Ełku przy ul. Stoczniowej w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. pod zabudowę produkcyjną i produkcyjno-usługową

28 Lutego 2023, Autor: Radosław Nasalski

Prezydent Miasta Ełku
ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony
na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Ełku przy ul. Stoczniowej w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., według niżej podanego zestawienia:
1. Oznaczenie nieruchomości: obręb 2 – Ełk 2 nr 2867/3
2. Numer księgi wieczystej: OL1E/00040629/0
3. Powierzchnia nieruchomości: 3,0167 ha.
4. Opis nieruchomości:
a) Według operatu ewidencji gruntów nieruchomość nr 2867/3 oznaczona została jako użytek gruntowy „R” - grunty orne klasy IVb. Kształt działki nieregularny, rzeźba terenu ogólnie równa. Nieruchomość niezabudowana, niezagospodarowana, porośnięta trawą i krzewami. Dojazd do nieruchomości bezpośredni z ulicy Stoczniowej.
b) Uzbrojenie w pasie drogowym ulicy Stoczniowej – sieć elektroenergetyczna, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągowa, sieć teletechniczna.
5. Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i sposób jej zagospodarowania:
Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta "Ełk - Podmiejska", dla terenu ograniczonego ulicą Przemysłową, ulicą Suwalską, od wschodu i południa granicą miasta Ełk, zatwierdzonym uchwałą nr XX/187/08 Rady Miasta Ełku z dnia 29 stycznia 2008 roku, ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego nr 49 z dnia 31 marca 2008 roku, poz. 1020, nieruchomość położona na terenie obrębu 2 miasta Ełku, oznaczona w operacie ewidencji gruntów numerem 2867/3 objęta jest ustaleniami kwartału oznaczonego na rysunku planu symbolem PS-2, dla którego zapisy planu brzmią następująco:
„§7. Ustala się strefę produkcyjną i produkcyjno-usługową wyznaczoną na planie liniami rozgraniczającymi i oznaczoną symbolem PS-2.
1. Dla terenów strefy PS-2 ustala się następujące kategorie przeznaczenia terenu:
1) biura;
2) przedsiębiorstwa produkcyjne i produkcyjno-usługowe z preferencją następujących branż:
- przemysł elektrotechniczny i elektroniczny;
- przemysł maszynowy w tym renowacja urządzeń mechanicznych;
- przemysł budowlany i usługi budowlane;
- przemysł drzewny i usługi stolarskie;
3) składy, magazyny i hurtownie;
4) drogi, parkingi i zieleń.
2. Na terenach strefy obowiązują następujące ustalenia dotyczące kształtowania zabudowy:
1) liczba nadziemnych kondygnacji budynków nie może przekraczać trzech;
2) wysokość budynku do kalenicy od poziomu terenu przy wejściu nie może przekraczać 12m; dopuszcza się realizację fragmentów budynku o większej wysokości, jeżeli podyktowane to będzie względami produkcyjno-technologicznymi;
3) dachy dwu lub wielospadowe o kącie nachylenia połaci dachowych do 25°, z dopuszczeniem dachów jednospadowych w uzasadnionych przypadkach.
3. Na terenach strefy obowiązują następujące ustalenia dotyczące sposobu zagospodarowania terenu:
1) powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 60% ogólnej powierzchni działki, a powierzchnia biologicznie czynna nie może być mniejsza jak 20% powierzchni działki;
2) dopuszcza się grodzenie terenów o wysokości do 2,2m od poziomu terenu, z wyłączeniem stosowania prefabrykowanych elementów żelbetowych i ogrodzeń pełnych.
4. Na terenach strefy obowiązują następujące ustalenia dotyczące zasad podziału terenu:
1) proponowany podział terenu na działki budowlane ma charakter orientacyjny;
2) dopuszcza się łączenie lub inny podział na działki w zależności od potrzeb potencjalnych inwestorów;
5. Na terenach strefy obowiązują następujące ustalenia w zakresie obsługi komunikacyjnej:
1) wjazdy na teren projektowanych działek bezpośrednio z drogi oznaczonej symbolem KD.01-L30 lub KD.02-L20 oraz poprzez projektowane drogi wewnętrzne, których przebieg wynikać będzie z dokonywanego podziału;
2) miejsca parkingowe projektować na własnej działce w ilości wynikającej z programu użytkowego i wielkości zatrudnienia, nie mniej jednak jak 3 miejsca na 50m2 powierzchni usługowej lub 10 miejsc na 50 zatrudnionych.
6. Na terenie strefy obowiązują następujące ustalenia dotyczące infrastruktury technicznej:
7. projektuje się przepompownię ścieków P2, w technologii bezskratkowej, dla której strefa oddziaływania winna się zawierać w granicach wyznaczonej działki zbierającej grawitacyjnie ścieki z przyległych terenów i przetłoczeń ich do głównego kolektora istniejącego w ulicy Podmiejskiej. Przebieg uzbrojenia pokazany na rysunku planu, uzależniony będzie od lokalizacji dróg wewnętrznych.”
Ww. działka nie jest położona na obszarze rewitalizacji ani na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji w myśl ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r., poz. 485 z późn. zm).
6. Cena wywoławcza nieruchomości: 3.110.050,00 zł netto (słownie: trzy miliony sto dziesięć tysięcy pięćdziesiąt złotych). Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony VAT według stawki obowiązującej w dniu zawarcia umowy sprzedaży.
Wadium: 620.000,00 zł (słownie: sześćset dwadzieścia tysięcy złotych) brutto, w tym podatek VAT 23%.
7. Nabywca zlokalizuje na nieruchomości inwestycje przeznaczone do prowadzenia innowacyjnej działalności lub świadczenia innowacyjnych usług (innowacje jako proces polegający na przekształceniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzenie ich do praktycznego zastosowania). Definicja innowacji wg podręcznika Oslo Manual: Innowacja jest to wdrożenie nowego lub istotnie ulepszonego produktu (wyrobu lub usługi), nowego lub istotnie ulepszonego procesu, nowej metody marketingu lub nowej metody organizacji w zakresie praktyk biznesowych, organizacji miejsca pracy bądź relacji ze środowiskiem zewnętrznym.
Warunkiem jest również utworzenie nowych miejsc pracy oraz posiadanie decyzji o wsparciu wydanej przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. na nieruchomość będącą przedmiotem sprzedaży.
8. W związku z tym, iż przedmiotowa nieruchomość objęta jest granicami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:
  • nabywca będzie związany postanowieniami regulaminu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.,
  • Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. przysługiwać będzie prawo pierwokupu nieruchomości,
  • przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi podatkowej na podstawie decyzji o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Bliższych informacji w przedmiotowych sprawach udzieli SSSE Podstrefa Ełk, ul. A. Mickiewicza 15, tel. 87 6106272.
9. Podstawa przeznaczenia do sprzedaży:
a) Zgodnie z zarządzeniem nr 1232.2022 Prezydenta Miasta Ełku z dnia 21 listopada 2022 r. ww. nieruchomość przeznaczona jest do sprzedaży w drodze przetargu.
b) Uchwałą nr LI.528.2023 z dnia 22 lutego 2023 r. Rada Miasta Ełku wyraziła zgodę na sprzedaż opisanej nieruchomości.
c) Przedmiotowa nieruchomość nie jest obciążona ciężarami i hipotekami, nie toczy się w stosunku do niej żadne postępowanie.
10. Brak urządzonych zjazdów z drogi – ul. Stoczniowej. Nabywca we własnym zakresie i na własny koszt wykona zjazd na nieruchomość, po wcześniejszym uzyskaniu decyzji lokalizacyjnej na jego budowę od zarządcy drogi, tj. Prezydenta Miasta Ełku.
UWAGA !
Przetarg składa się z części jawnej i niejawnej.
1. Część jawna przetargu odbędzie się w Urzędzie Miasta w Ełku w sali konferencyjnej, przy ul. Piłsudskiego 4, w dniu 9 maja 2023 r. o godzinie 1000 .
Część jawna przetargu odbywa się w obecności oferentów.
W części jawnej komisja przetargowa:
1) podaje liczbę otrzymanych ofert oraz sprawdzi dowody wpłaty wadium;
2) dokonuje otwarcia kopert z ofertami oraz sprawdza kompletność złożonych ofert oraz tożsamość osób, które złożyły oferty;
3) przyjmuje wyjaśnienia lub oświadczenia zgłoszone przez oferentów;
4) weryfikuje oferty i ogłasza, które oferty zostały zakwalifikowane do części niejawnej przetargu;
5) zawiadamia oferentów o terminie i miejscu części niejawnej przetargu;
6) zawiadamia oferentów o przewidywanym terminie zamknięcia przetargu.
W części niejawnej przetargu komisja przetargowa dokonuje szczegółowej analizy ofert oraz wybiera najkorzystniejszą z nich lub stwierdza, że nie wybiera żadnej ze złożonych ofert.
2. Pisemna oferta powinna być sporządzona w języku polskim i zawierać następujące dane i dokumenty:
1) informację o składającym ofertę (imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę lub firmę oraz siedzibę, jeżeli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot).
- Osoby prawne, podlegające wpisom do rejestrów, winny złożyć aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, wydany w ciągu ostatnich trzech miesięcy.
W przypadku reprezentowania osoby prawnej przez pełnomocnika oprócz aktualnego wypisu z KRS winny przedłożyć pełnomocnictwo upoważniające do działania na każdym etapie postępowania przetargowego z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, natomiast do nabycia w drodze umowy notarialnej pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego.
- W przypadku małżonków, do dokonywania czynności przetargowych konieczna jest obecność obojga małżonków lub jednego z nich z pełnomocnictwem drugiego małżonka, zawierającym zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości. Pełnomocnictwo do czynności przetargowych i nabycia w drodze umowy notarialnej powinno być sporządzone w formie aktu notarialnego, natomiast do czynności przetargowych dopuszczalne jest pełnomocnictwo współmałżonka w formie pisemnej z poświadczonym notarialnie podpisem.
2) datę sporządzenia oferty,
3) podpis oferenta (lub osoby upoważnionej do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta)
4) oznaczenie nieruchomości,
5) oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,
6) oświadczenie, że oferent nie ma zaległości finansowych wobec Miasta Ełku i Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku,
7) oferowaną cenę netto powyżej ceny wywoławczej przy czym minimalne postąpienie wynosi 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych plus należny podatek VAT 23 % i sposób jej zapłaty,
8) proponowany sposób realizacji dodatkowych warunków przetargu,
9) w przypadku, gdy oferent jest cudzoziemcem – promesę zezwolenia lub zezwolenie na nabycie nieruchomości objętej ofertą, wydaną przez MSW, zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców – Dz. U. z 2017 r. poz. 2278,
10) oświadczenie oferenta o innowacyjności (druk w załączeniu),
11) wielkość, przedmiot i charakter ekonomiczny planowanych przez oferenta przedsięwzięć gospodarczych na terenie nieruchomości i warunków ich realizacji (powierzchnia budynków, koszt inwestycji oraz opis planowanej zabudowy/funkcji zagospodarowania)
12) planowana wielkość zatrudnienia (utworzenia nowych miejsc pracy),
13) kopię decyzji o wsparciu wydanej przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. na nieruchomość będącą przedmiotem sprzedaży,
14) kopię dowodu wniesienia wadium.
3. Wadium należy wnieść w pieniądzu terminie do dnia 4 maja 2023 r.:
a) w pieniądzu - na rachunek Urzędu Miasta w Ełku PKO BP S.A. 85 1020 4724 0000 3102 0038 8538,
b)w obligacjach Skarbu Państwa, lub papierach wartościowych dopuszczonych do obrotu publicznego – poprzez złożenie w Urzędzie Miasta Ełku, pok. 234.
4. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z napisem „Oferta - przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Ełku przy ul. Stoczniowej” w siedzibie Urzędu Miasta w Ełku, przy ul. Piłsudskiego 4, kancelaria ogólna pokój 02 (niski parter), do dnia 4 maja 2023 r. do godziny 1530.

5. Złożona oferta będzie oceniana według następujących kryteriów i zasad:
Nr kryterium                                                        Kryterium                                                                                                        Maksymalna liczba punktów za spełnienie kryterium
1                                                         Oferowana cena nabycia nieruchomości                                                                                                             35
2
                                            Planowana wielkość zatrudnienia (utworzenia nowych miejsc pracy)                                                                        15
3                                            Powierzchnia zabudowy produkcyjnej, tj. obiektów związanych z                                                                             15 
                                                wytwarzaniem dóbr materialnych metodami przemysłowymi
4                                          Kwota inwestycji określona w ofercie oraz decyzji o wsparciu wydanej przez                                                         35
                                                 Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. na nieruchomość
                                                                 będącą przedmiotem sprzedaży

Łącznie                                                                                                                                                                                                                           100
 
Wzór oceny punktowej:
1n = Cn / Cmax x 35 pkt.      2n = Zn / Zmax x 15 pkt.      3n = Pn / Pmax x 15 pkt.     4n = Kn / Kmax x 35 pkt.
1n - liczba punktów przyznana za spełnienie kryterium 1,
2n - liczba punktów przyznana za spełnienie kryterium 2,
3n - liczba punktów przyznana za spełnienie kryterium 3,
4n - liczba punktów przyznana za spełnienie kryterium 3,
Won = 1n + 2n + 3n + 4n
 
Won - wskaźnik oceny oferty
n - numer oferty
Cmax - cena najwyższej oferty na nabycie gruntu
Zmax - najwyższa liczba zatrudnienia
Pmax - największa powierzchnia zabudowy budynku pod działalność produkcyjną
Kmax - najwyższa kwota inwestycji na przedmiotowej nieruchomości
6. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium, posiadanie decyzji o wsparciu wydanej przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. na nieruchomość będącą przedmiotem sprzedaży oraz złożenie oferty w wyznaczonym terminie.
7. Wadium wpłacone w pieniądzu przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.
8. Wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu, przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, podlega zwrotowi niezwłocznie po wpłaceniu kwoty równej cenie nabycia nieruchomości.
8. Wadium pozostałych uczestników przetargu zwraca się niezwłocznie, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia: odwołania przetargu, zamknięcia przetargu, unieważnienia przetargu, zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.
9. Przetarg odbędzie się nawet w przypadku zakwalifikowania tylko jednego oferenta spełniającego warunki przetargu.
10. Uczestnicy przetargu winni posiadać dokument tożsamości.
11. W przypadku złożenia równorzędnych ofert komisja przetargowa organizuje dodatkowy przetarg ustny ograniczony do oferentów, którzy złożyli te oferty.
Komisja zawiadamia oferentów o terminie dodatkowego przetargu oraz umożliwia im zapoznanie się z treścią równorzędnych ofert.
W dodatkowym przetargu ustnym ograniczonym oferenci zgłaszają ustnie kolejne postąpienia ceny powyżej najwyższej ceny zamieszczonej w równorzędnych ofertach, dopóki mimo trzykrotnego wywołania nie ma dalszych postąpień.
12. Przewodniczący komisji przetargowej zawiadomi na piśmie wszystkich, którzy złożyli oferty, o wyniku przetargu w terminie nie dłuższym niż 3 dni od dnia zamknięcia przetargu.
13. Prezydentowi Miasta Ełku przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.
14. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje ceny wyższej od wywoławczej, jeżeli komisja przetargowa stwierdzi, że żadna oferta nie spełnia warunków przetargu, a także w razie braku złożenia jakiekolwiek oferty.
15. Przetarg uważa się za zamknięty z chwilą podpisania protokołu.
16. Cena nieruchomości podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy sprzedaży.
W przypadku nieskorzystania przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną Spółkę Akcyjną z przysługującego prawa pierwokupu nieruchomości nastąpi przeniesienie prawa jej własności w formie aktu notarialnego. Natomiast w przypadku wykonania przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną Spółkę Akcyjną prawa pierwokupu Gmina Miasta Ełku zobowiązana będzie do zwrotu na rzecz nabywcy ceny sprzedaży nieruchomości w terminie ustalonym w warunkowej umowie sprzedaży.
17. Sprzedający powiadomi nabywcę nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży. Koszt sporządzenia umowy sprzedaży oraz opłaty sądowe od wniosków o wpis w księdze wieczystej pokryje nabywca nieruchomości.
18. Jeżeli osoba, ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży w miejscu i w terminie podanych w zawiadomieniu organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy sprzedaży, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
19. Ustala się, że maksymalny termin realizacji inwestycji nie przekroczy 5 (pięciu lat), tj. wybudowanie budynku w stanie surowym zamkniętym. Termin ten liczy się od dnia zawarcia umowy sprzedaży.
Gmina Miasto Ełk zastrzega prawo odkupu nieruchomości przez okres 5 lat na wypadek niezabudowania nieruchomości przez nabywcę, tj. niewybudowania budynku w stanie surowym zamkniętym, lub niedotrzymania zobowiązań wynikających z deklarowanej przez nabywcę oferty (w kwestii prowadzenia innowacyjnej działalności lub świadczenia innowacyjnych usług), w ciągu 5 lat od dnia sprzedaży. Z chwilą wykonania prawa odkupu nabywca zobowiązany jest przenieść z powrotem na rzecz Gminy Miasta Ełku własność nieruchomości za zwrotem ceny i kosztów sprzedaży. Prawo odkupu podlega ujawnieniu w księdze wieczystej urządzonej dla tej nieruchomości.
20. Przy nabyciu nieruchomości przez cudzoziemca zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r. poz. 2278).
21. Realizacja inwestycji zgodnie z założeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Ełk, zwanego „EŁK – PODMIEJSKA”.
22. Przyłącza do istniejących sieci nabywca wykona własnym staraniem na własny koszt, po uzgodnieniu z właścicielami lub zarządcami poszczególnych sieci.
23. Nabywca wystąpi do PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok Rejon Energetyczny Ełk o uzyskanie technicznych warunków zasilania nieruchomości w energię elektryczną.
24. Sprzedający nie wyklucza możliwości pośredniego posadowienia budynku i nie ponosi odpowiedzialności za złożone warunki geotechniczne gruntu.
25. Ewentualna wycinka drzew i krzewów znajdujących się w obrębie nieruchomości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wszelkie koszty z tym związane ponosi nabywca nieruchomości.
26. Nabywca nieruchomości poniesie koszty ewentualnego wyłączenia gruntu rolnego z produkcji rolnej. Sprawy związane z wyłączeniem gruntu z produkcji rolniczej prowadzi Starostwo Powiatowe w Ełku.
27. Właściciele nieruchomości uczestniczą w kosztach budowy urządzeń infrastruktury technicznej przez wnoszenie na rzecz gminy opłat adiacenckich.
28. Koszty ewentualnego wznowienia znaków granicznych ponosi nabywca.
Zgodnie z art.152 Kodeksu cywilnego właściciele gruntów sąsiadujących obowiązani są do współdziałania przy rozgraniczeniu gruntów oraz przy utrzymaniu stałych znaków granicznych, koszty rozgraniczenia oraz koszty urządzenia i utrzymania stałych znaków granicznych ponoszą po połowie.
Niniejszy przetarg jest ogłoszony po upływie terminu (6 tygodni licząc od dnia wywieszenia wykazu) do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust.1 pkt 1 i pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 z późn. zm.). W wyznaczonym terminie nie wpłynęły wnioski od osób, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie wyżej powołanych przepisów.
Prezydent Miasta Ełku może odwołać przetarg jedynie z ważnych powodów.
Uczestnik przetargu może, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyniku przetargu ustnego zaskarżyć czynności związane z przeprowadzeniem przetargu do Prezydenta Miasta Ełku.
Prezydent Miasta Ełku może uznać skargę za zasadną i nakazać powtórzenie czynności przetargowych lub unieważnić przetarg albo uznać skargę za niezasadną. W przypadku wniesienia skargi Prezydent Miasta Ełku wstrzymuje czynności związane ze zbyciem nieruchomości. Prezydent Miasta Ełku może odwołać przetarg jedynie z ważnych powodów. W przypadku niezaskarżenia w wyznaczonym terminie czynności związanych z przeprowadzeniem przetargu albo w razie uznania skargi za niezasadną, Prezydenta Miasta Ełku poda do publicznej wiadomości wywieszając na tablicy ogłoszeń (pierwsze piętro) w Urzędzie Miasta Ełku na okres 7 dni, informację o wyniku przetargu, która będzie zawierać między innymi imię i nazwisko albo nazwę lub firmę osoby ustalonej jako nabywca nieruchomości.
Dodatkowe informacje w przedmiotowej sprawie udzielane są w Wydziale Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Ełku pok. 234, telefon 877326232, 877326119 (w poniedziałki w godzinach 800-1600 oraz od wtorku do piątku w godzinach 730- 1530).
Ogłoszenie o przetargu dostępne jest w internecie pod adresem www.investin.elk.pl, www.otoprzetargi.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, prowadzonym przez Urząd Miasta Ełku pod adresem bip.elk.warmia.mazury.pl oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Ełku przy ulicy marsz. J. Piłsudskiego 4 w Ełku (I piętro).
 
ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA
Mirosław Hołubowicz

Kategorie aktualnośći: